• MEMORIAŁ LEKKOATLETYCZNY

• W piątek, 03.03.2023r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Halowych Mistrzostwach Województwa W-M SZS - V Memoriale Lekkoatletycznym im. Zbigniewa Kuligowskiego w kategorii Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W zawodach, które odbywaly się na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim, wzięło udział ponad 400 zawodników. Nasi sportowcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Najwyższe miejsca zajęli :

• IV MIEJSCE-Joanna Kowalska (100m)
            • VI MIEJSCE- Karol Świątkowski (300m)
            • VI MIEJSCE - Jakub Burkiewicz(400m)
            • V MIEJSCE - Bianka Kusińska (300m)

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

• BIEG TROPEM WILCZYM

• 1 marca 2023r. dwadzieścioro ośmioro uczniów naszej szkoły postanowiło uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych biegiem na dystansie 1963 metrów. Oto wyniki poszczególnych kategorii:

Kategoria chłopców:

I miejsce- Marcel Tadajewski kl. VIIIa;

II miejsce- Łukasz Liedke kl. VIII a;

III miejsce- Jakub Burkiewicz kl. VI.

Kategoria dziewcząt:

I miejsce-Bianka Kusińska kl. VI,

II miejsce- Zofia Kowalska kl. VII,

III miejsce- Marcelina Jaworska kl. VIII b.

Nagrodzeni zostali też najmłodsi uczestnicy biegu:

Karol Świątkowski, Jan Kusiński oraz Kacper Cieśniewski z klasy IV. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

• POWIATOWE ZAWODY W BADMINTONA

• We wtorek 28 lutego w hali sportowej w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyły się Indywidualne Zawody Powiatowe w Badmintona Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Turniej rozgrywany był w systemie pucharowym. Zawodnicy reprezentujący nasza szkołę stanęli na podium:

Igrzyska Dzieci:

I MIEJSCE - Olaf Urlicki,

III MIEJSCE - Jakub Burkiewicz.

Igrzyska Młodzieży:

II MIEJSCE - Marcel Tadajewski.

Wszystkim naszym sportowcom dziękujemy za udział oraz zaangażowanie. Gratulujemy!!!

• I POWIATOWY KONKURS „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”

• 28 lutego 2023 roku w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI” przeznaczony dla uczniów klas IV –VI. Celem zmagań było między innymi promowanie wśród uczniów właściwych postaw bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych oraz prawidłowych zachowań wobec zagrożeń płynących z internetu.

Jury w składzie: asp. Jarmiła Mówińska – przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji
            w Nowym Mieście Lubawskim; Magdalena Sienkowska - pracownik Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim; Arleta Orzepowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Anita Leyk – nauczycielka informatyki, oceniało wykonanie czterech zadań konkursowych, do których przystąpiło siedem drużyn ze szkół podstawowych z powiatu nowomiejskiego: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Szkoła Podstawowa w Mrocznie, Szkoła Podstawowa w Ostrowitem, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie, Szkoła Podstawowa w Skarlinie oraz drużyna organizatorów.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy na temat bezpiecznego zachowania
            w sieci, wykonanie plakatu profilaktycznego dotyczącego zasad netykiety, odegranie scenki sytuacyjnej na wylosowany temat dotyczący cyberprzemocy; zaprezentowanie transparentu
            z hasłem promującym bezpieczeństwo w internecie.

I miejsce- Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie;

II miejsce - Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku;

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Skarlinie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości, kreatywności, talentu aktorskiego, ale przede wszystkim ogromnej wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w sieci.

• DZIEŃ DINOZAURA

• Wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci i zdobycia przez nich wiedzy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, był Dzień Dinozaura. Święto to obchodzone jest 26 lutego. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje maskotki- dinozaury oraz zabawki i książeczki. Mogły też podczas zajęć pochwalić się posiadaną już wiedzą na temat prehistorii. Wiele frajdy sprawiły im zabawy m.in. w archeologów, czy w karmienie dinozaurów. Dzieci wykonały specjalnie z tej okazji ciekawe prace plastyczne przedstawiające różne gatunki dinozaurów.

• O MIKOŁAJU KOPERNIKU W PRZEDSZKOLU

• Rok 2023 został ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika. Dlatego w minionym tygodniu, w grupie Biedronek Motylków i Pszczółek przeprowadzone zostały zajęcia na temat pracy astronoma i osiągnięć tego słynnego Polaka. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o jego życiu i wielkim odkryciu, które wywróciło świat do góry nogami. Przedszkolaki poznały również budowę układu słonecznego i oczywiście dowiedziały się, co znaczą słynne słowa: „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Wszystkie grupy z zaciekawieniem słuchały informacji o kosmosie.