• WYBORY KSIĄŻEK

• W dniach 3-14 czerwca nasza szkoła weźmie udział w akcji "Ogólnopolskie Wybory Książek". Zapraszamy wszystkich miłośników czytania do oddania swojego głosu (można podać 3 propozycje książek) na najciekawsze tytuły. Głosowanie odbywa się w bibliotece szkolnej w godzinach jej otwarcia. Pierwsze osoby już dziś głosowały. Zachęcamy wszystkich uczniów do promocji swoich ulubionych książek.

• XX POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS I-III

• 22 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Kazimierza Wróblewskiego odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas I – III.

W zmaganiach wzięli udział laureaci I i II miejsc gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu nowomiejskiego. Uczestnicy pisali dyktanda i rozwiązywali testy dostosowane do swojej grupy wiekowej. Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach reprezentowała uczennica klasy II - Julia Woźniak.

Julia otrzymała nagrodę rzeczową w postaci książki i pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy udziału w zmaganiach na etapie powiatowym oraz życzymy dalszych sukcesów.

• BAL ÓSMOKLASISTY

• W środę, 29 maja 2024 roku, uczniowie klasy ósmej naszej szkoły bawili się na Balu Ósmoklasisty. W zorganizowanie tej pięknej uroczystości zaangażowali się rodzice uczniów, którzy zadbali o ty, by ich pociechy miały piękne wspomnienia. Tradycyjnie bal rozpoczął się od uroczystego powitania gości przez przedstawicieli klasy ósmej - Zosię i Kacpra. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Katarzyna Pukalska, która życzyła ósmoklasistom udanej zabawy. Nie zabrakło podziękowań dla dyrekcji szkoły, wychowawców oraz nauczycieli, którzy przez minione osiem lat wyznaczali drogę swoim uczniom.

Wzruszającym momentem było też zainicjowane przez dzieci podziękowanie rodzicom, do których skierowali kilka słów płynących prosto z serca oraz przygotowali dla nich pamiątkowe upominki. Był też czas na wspólne zdjęcia, poczęstunek oraz tradycyjny tort od grona pedagogicznego dla przyszłych absolwentów naszej szkoły. Następnie ósmoklasiści, zaproszeni goście i ich rodzice rozpoczęli taneczną zabawę, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Uroczystość ta z pewnością na długie lata pozostanie dla jej uczestników cudownym wspomnieniem.