• ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

          • 19 stycznia 2024r. dla grup przedszkolnych w marzęcickiej placówce odbył się długo oczekiwany „Bal Karnawałowy”. W tym dniu przedszkolaki przeniosły się do KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wszystkie bawiły się wspaniale. Na zakończenie balu czekał na milusińskich słodki poczęstunek oraz popcorn, który był niespodzianką od Rady Rodziców. Dziękujemy. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości

          • BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH I-III

          • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci. Dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole stycznia 2024 roku. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przebrane za bohaterów swoich ulubionych bajek: wróżki, królewny, księżniczki, rycerze, piraci, policjanci, żółwie Ninja, Batmani, tańczyły i wesoło się bawiły Uśmiech nie znikał z ich twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali salę. Bal umożliwił dzieciom integrację oraz spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i niesamowitych wrażeń. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH I-III

          • W czwartek, 18 stycznia 2024 roku, w naszej szkole zorganizowano Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie wraz z wychowawcami klas I-III oraz panią Anią Lewicką przygotowali wyjątkowy występ dla swoich wyśmienitych gości. Najpierw złożyli życzenia, a potem pięknym śpiewem i recytacją umilili ten czas licznie zgromadzonym Babciom i Dziadkom. Nie zabrakło też poczęstunku. Przybyli goście otrzymali od wnuków upominki i znakomicie się bawili przy dźwiękach muzyki. To był wyjątkowy dzień!

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PRZEDSZKOLAKÓW

          • W czwartek, 18.01.2024 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na spotkanie przybyli zacni seniorzy oraz komisarz Gminy Kurzętnik pan Piotr Piątek, pani dyrektor Katarzyna Pukalska, przewodniczący Komisji Oświaty pan Mariusz Zieliński, dyrektor CUS-u pan Dariusz Falkowski oraz pani Iwona Kowalewska- przedstawicielka Rady Rodziców.

            Zaproszeni goście- Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich bliskich upominkami i odśpiewały gromkie „Sto lat”. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy akompaniamencie muzycznym pani Anny Lewickiej Wśród bawiących się gości wybrano króla i królową baluDzięki zaangażowaniu rodziców, którzy upiekli ciasta oraz dzięki dofinansowaniu Rady Rodziców i CUS-u, przygotowano dla gości słodki poczęstunek Miłym akcentem było wystąpienie jednej z babć, która w imieniu zaproszonych gości, podziękowała organizatorom oraz dzieciom za wzruszający i pełen niespodzianek występ. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze szkolne mury.

            Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej okolicznościowej imprezy, serdecznie dziękujemy

          • STYPENDIA WÓJTA GMINY KURZĘTNIK

          • W środę, 17 grudnia 2024 roku, odbył się apel dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, na którym podsumowano pracę szkoły

            w I półroczu roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Katarzyna Pukalska oraz pani wicedyrektor Katarzyna Wyrostek przedstawiły wyniki klasyfikacji śródrocznej oraz osiągnięcia uczniów w konkursach wiedzowych, artystycznych i sportowych. Następnie komisarz Gmina Kurzętnik pan Piotr Piątek, pani Jolanta Haska- kierownik Referatu Oświaty oraz pan Mariusz Zieliński – przewodniczący Komisji ds. Oświaty wręczyli uczniom stypendia naukowe za wysokie wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2023/2024.

                      KLASA IV

            Bartosz Biegański

            Tobiasz Gałędek

            Kacper Marchlewski

            Mikołaj Pokojski

            Aniela Robaczewska

            Paweł Strzyżewski

            Maja Szymańska

            Marcin Truszczyński

                   KLASA V

            Kacper Cieśniewski

            Amelia Karpińska

            Kacper Karpiński

            Małgorzata Kowalska

            Lidia Markuszewska

            Oliwia Robaczewska

            Liwia Rynkowska

            Wojciech Wielgosiński

            Sebastian Złotowski

                 KLASA VI

            Lena Figurska

            Eliza Klabun

            Nikodem Sarnowski

            Zofia Sendzikowska

            Adam Stefański

            Truszczyńska Agata

                 KLASA VII

            Adrian Grządzielewski

            Milena Kwiatkowska

            Lena Lewicka

            Oliwia Otolska

            Karolina Strzyżewska

            Julia Ziółkowska

                       Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i ich rodzicom!

          • BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII

          • W środę, 17 stycznia 2024 roku, odwiedziła naszą szkołę pani Ludmiła Mroczkowska, przedstawicielka Komendy Powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim z prelekcją dotyczącą zasad bezpieczeństwa podczas ferii Przypomniała o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie wypoczynku. Szczególnie skupiła się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

            Życzymy naszym uczniom, by podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski zdrowe i radosne wróciły do szkoły

          • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SOLISTÓW

          • 17 stycznia 2024 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się XV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, podczas którego swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 42 solistów z przedszkoli i szkół powiatu nowomiejskiego, w tym wokaliści naszej placówki: Zosia Kozłowska, Magda Babska, Matylda Kamińska, Wiktoria Zwolińska, Małgosia Balewska, Julia Zwolińska, Liwia Rynkowska, Bianka Kusińska i Kacper Groszewski.

            Nasi reprezentanci otrzymali następujące nagrody i wyróżnienia:

                     Kategoria 0-I:

            II miejsce- Matylda Kamińska

            Wyróżnienie- Zosia Kozłowska

            Wyróżnienie- Małgosia Balewska

                     Kategoria kl.II-III

            Wyróżnienie- Julia Zwolińska

                     Kategoria kl.IV-V

            I miejsce - Liwia Rynkowska

                     Kategoria kl.VI- VIII

            I miejsce - Bianka Kusińska

            Wyróżnienie - Kacper Groszewski.

            Gratulujmy wszystkim solistom pięknych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów

          • MATYLDA I MAJA NA PODIUM

          • 16.01.2024r. w Kinoteatrze Harmonia odbył się VI Przegląd Wokalny „Hej kolęda, kolęda!”, którego organizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. W przeglądzie bardzo ładnie zaprezentowali się soliści z naszej szkoły, którzy w ciekawy sposób interpretowali kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne

            Jury po wysłuchaniu 57 solistów i 5 zespołów przyznało:

            w kategorii przedszkolnej:

            II MIEJSCE - Maja Kastrau

            w kategorii klas 0-I:

            I MIEJSCE - Matylda Kamińska

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • NASI SOLIŚCI NA FESTIWALU KOLĘD W KOWALEWIE POMORSKIM

          • W sobotę, 13 stycznia 2024 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbył się XXVI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. W tegorocznym konkursie wzięło udział 85 wykonawców z województwa kujawsko- pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. Nie zabrakło też reprezentantów naszej szkoły:

            • Małgosi Balewskiej,
            • Julii Zwolińskiej,
            • Kacpra Groszewskiego.

            Jury przyznało w kategorii – solista 13-15 lat:

            II MIEJSCE Kacprowi Groszewskiemu.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • MATYLDA ZWYCIĘŻCZYNIĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO!

          • W grudniu zorganizowany został ogólnopolski ”Świąteczny Konkurs Muzycznej Kurtyny” w formule online, do którego zgłosiło się prawie czterystu wokalistów z całej Polski. Zadaniem konkursowym było wysłanie nagrania własnej interpretacji wybranej kolędy lub pastorałki. Z naszej szkoły do konkursu zostały zgłoszone trzy solistki z grupy przedszkolnej Pszczółki:

            •  Małgosia Balewska
            •  Matylda Kamińska
            •  Zosia Kozłowska.

            Przed świętami ogłoszone zostały wyniki konkursu

            Zaszczytne I MIEJSCE w kategorii przedszkolnej otrzymała MATYLDA KAMIŃSKA!

            Gratulujemy!!!

            W tym tygodniu otrzymaliśmy przesyłkę z nagrodą dla Matyldy, którą wręczyła zwyciężczyni pani dyrektor Katarzyna Pukalska.

          • ZDROWA BRYGADA z IIIA

          • Nasi trzecioklasiści uczestniczą w programie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Program skierowany jest do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych, ponieważ właśnie w tym wieku dzieci wyrabiają nawyki żywieniowe. Warto, żeby były one prawidłowe i pozwalały maluchom cieszyć się zdrowiem. Podczas etapu jesienno-zimowego uczniowie zdobywali wiedzę o dobrych praktykach dotyczących zdrowego odżywiania, wzięli udział w zajęciach ruchowych, tworzyli prace plastyczne, odgrywali scenki dramowe. Na podsumowanie pokazali wszystkie osiągnięcia pozostałym uczniom, przez co promowali wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • PRZEDŚWIĄTECZNA POMOC

          • Szkolne Koło PCK w okresie świątecznym przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Podaruj#GodneŚwięta. W ramach akcji nasi wolontariusze PCK : Franek Sądowski, Natasza Olszewska i Ola Pokojska wraz z opiekunką- panią Anną Falkowską, dostarczyli paczki świąteczne wypełnione produktami spożywczymi osobom potrzebującym - mieszkańcom Marzęcic. Obdarowanie kilku naszych seniorów sprawiło ogromną radość. Członkowie PCK cieszą się, że mogli choć w małym stopniu ich wesprzeć oraz wywołać uśmiech. Członkowie Szkolnego Koła PCK wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Pokazali, że potrafią i chcą pomagać.

          • DZIECIAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

          • Uczniowie klasy II i III b już w grudniu przygotowali ekologiczne karmniki i systematycznie dokarmiają ptaki, które zimą, tym bardziej podczas opadów śniegu i obecnych mrozów, mają trudności ze zdobyciem pożywienia

          • CZYTANIE NA PRZERWIE

          • Nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniem za udział w akcji "Czytanie na przerwie"

            W tym roku wzięło w niej udział 2815 placówek oświatowych. W Polsce i na świecie w październiku 2023 roku czytało na przerwie 563 800 osób. W naszej szkole wzięło udział aż 90 uczniów, którzy wykorzystali przerwę międzylekcyjną na czytanie swoich ulubionych książek.

          • BOHATERON

          • W ostatnich dniach grudnia nasza szkoła otrzymała dyplom potwierdzający udział Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach w programie „Bohateron”. Jako podziękowanie dotarła do nas również gra planszowa „Cenzura”. W październiku i listopadzie uczniowie klas VII i VIII brali udział w lekcjach historii, podczas których wykorzystywano materiały dydaktyczne związane z realizacją projektu „Bohateron”. Pani Izabela Ziółkowska- Balewska poprowadziła zajęcia na temat powstania warszawskiego i jego uczestników. Uczniowie obejrzeli film pt.: "Powstanie warszawskie" zamieszczony na kanale "Co za historia", a następnie uzupełniali karty pracy z informacjami na temat powstania. Podczas tych zajęć uczniowie mogli poznać najważniejsze fakty o powstaniu, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Na kolejnej lekcji obejrzeli film "Godzina "W"" w roli głównej z panią Małgorzatą Kożuchowską i panem Antonim Pawlickim. Podczas projekcji uczniowie mieli wypisać na kolorowych karteczkach uczucia, jakich według nich doznawali bohaterowie filmów. Następnie porównywali swoje odpowiedzi. Był to wstęp do rozmowy o tym, jakich emocji doświadczały osoby biorące udział w walkach, które z nich są pozytywne, a które negatywne. Uczniowie próbowali także przewidzieć swoje reakcje, gdyby sami zostali powstańcami.