X JUBILEUSZ NADANIA IMIENIA
43Dnia 25 października nasza szkoła miała zaszczyt obchodzić X-lecie nadania imienia Przyjaciół Ziemi. Uroczystość zgromadziła wielu wspaniałych gości, w tym Iwonę Mrozińską, wicestarostę powiatu nowomiejskiego, Marlenę Kępską, skarbnika Gminy Kurzętnik, oraz dyrektorów lokalnych instytucji i szkół. Wśród obecnych były również byłe dyrektorki naszej placówki, Hanna Makowska i Barbara Zielińska, a także przewodnicząca Rady Rodziców, Arleta Orzepowska, oraz emerytowani nauczyciele.
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA
2Dnia 5 listopada zostały ogłoszone wyniki konkursu Szkolnych Kas Oszczędności: "PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA".
Cele konkursu to: popularyzowanie oszczędzania oraz promowanie Szkolnej Kasy Oszczędności.
Spośród wszystkich uczestników wyłoniono laureatów najbardziej wytrwałych w oszczędzaniu.
PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W KURZĘTNIKU
95 listopada 2024 roku w Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej – coroczne wydarzenie, które stało się ważnym punktem w kalendarzu kulturalnym naszej gminy. W tym roku na scenie zaprezentowało się 29 utalentowanych solistów, którzy rywalizowali w czterech różnych kategoriach wiekowych.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
135 listopada obchodzony był w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.
Ten wyjątkowy dzień, dzieci rozpoczęły odśpiewaniem bajkowego hymnu pt. "Witajcie w naszej Bajce..." Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.
Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały "bajkowe" puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości.
POMOC DLA POWODZIAN
W dniach 30-31.10.2024r. wolontariusze Szkolnego Koła PCK przeprowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek dla osób poszkodowanych w powodzi, która we wrześniu nawiedziła mieszkańców południowej Polski. Pieniądze zostaną przekazane powodzianom za pośrednictwem Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Mieście Lub. Cieszymy się z każdej, nawet niewielkiej kwoty wrzuconej do puszki oraz dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność i otwarte serce.
KLASY DRUGIE W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE
3Uczniowie klas II a i II b zrealizowali 1. moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. "Robimy zakupy". Na początku nauczycielki przeprowadziły pogadankę, co to jest sklep i jakie są rodzaje sklepów. Następnie uczniowie wykonywali zadania praktyczne na tablicy interaktywnej na platformie Wordwall.
MIEJSCE PAMIĘCI
Uczniowie klasy 3 wybrali się na krótką, ale znaczącą wizytę do miejsca pamięci narodowej.
Dzieci zapaliły znicz przy figurce, która znajduje się na terenie państwa Płoskich.
#Historia #Szkoła #Edukacja #Klasa3 #Znicz #Refleksja #Pamiętamy #Tradycja #PamięćNarodowa
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
12Dzisiaj mieliśmy wyjątkowych gości w naszej szkole! Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzili nas, aby porozmawiać z uczniami klas I-III o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Funkcjonariusze Ludmiła Mroczkowska, Paweł Kamiński oraz Waldemar Kroplewski podzielili się swoją wiedzą o pracy stróżów prawa oraz nauczyli dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drogach jako piesi, rowerzyści czy użytkownicy hulajnóg.
PAMIĘTAMY
331 października 2024 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w wyjątkowej akcji, porządkując groby i zapalając znicze pamięci w miejscach spoczynku naszych lokalnych bohaterów.
Te działania miały na celu uhonorowanie ważnych postaci i wydarzeń z naszego regionu. Udział młodzieży w tej inicjatywie pokazuje, że pamięć o przodkach jest wciąż żywa, co jest nie tylko wyrazem szacunku, ale także potwierdzeniem naszej narodowej tożsamości.
LEKCJA SKO
Dnia 29 października została przeprowadzona przez p. Dominikę Śmiechowską lekcja dotycząca informacji o SKO. 🏫 Uczniowie poznali Żyrafkę Lokatkę 🦒💰, która tłumaczyła skąd się biorą pieniądze oraz gdzie mieszkają. 💵🏦 Wszyscy z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji oraz chętnie się wypowiadali. 😊🗣️
PAMIĘTAMY
1W poniedziałkowe popołudnie klasa 8 postanowiła kontynuować piękną tradycję troski nad grobami znajdującymi się przy kościele parafialnym w Mikołajkach. Po raz kolejny uczniowie, z własnej inicjatywy, wygrabili liście, a także zapalili znicze przed Świętem Zmarłych.
W tym roku uczniowie mieli wyjątkową okazję zatroszczenia się również o grób księdza Zdzisława, którego znali osobiście. To szczególne zadanie dodało im jeszcze większej motywacji do działań oraz uczyniło je bardziej osobistymi i wzruszającymi. Dla uczniów była to nie tylko forma pamięci o wspaniałym kapłanie, lecz także sposób na uczczenie jego wkładu w życie parafii i w ich życie codzienne.
MISTRZOSTWA GMINY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
We wtorek 22.10.24 na orliku Marzęcicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Młodzieży Szkolnej Chłopców i Dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły wszystkie gminne placówki.
Po rozegraniu meczy grypowych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
III MIEJSCE - SP MARZĘCICE DZIEWCZĘTA
II MIEJSCE - SP MARZĘCICE CHŁOPCY
BohaterON
1Uczniowie klasy ósmej brali udział w październiku w programie edukacyjnym BohaterON dotyczącym powstania warszawskiego. Uczestnicy obejrzeli najpierw filmiki przygotowane przez fundację BohaterON i Młode Głowy– wywiady z byłymi powstańcami, którzy wspominali swoje przeżycia z okresu wojny i powstania. Był to wstęp do dyskusji o ludzkiej pamięci i wyborach. Uczniowie zbierali porady od powstańców dla młodego pokolenia oraz starali się zrozumieć, dlaczego tak wyglądają ich wspomnienia. Pojawiły się pytania o funkcje w powstaniu - kim był strzelec, łącznik czy sanitariuszka. Dyskutowano o sytuacji ludności cywilnej oraz o warunkach bytowych powstańców, również o ich losach w latach powojennych. Jako podsumowanie tych zajęć uczniowie utworzyli na sali gimnastycznej znak Polski Walczącej, stając się żywym znakiem.
KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ W KOWALEWIE POMORSKIM
🎤 Sukces naszych artystów na I Konkursie Piosenki Polskiej w Kowalewie Pomorskim! 🎹
W miniony piątek, 19 października 2024 roku, Kowalewo Pomorskie gościło I Konkurs Piosenki Polskiej! 🎶 Na scenie zaprezentowało się aż 72 uczestników, a wśród nich nasi utalentowani reprezentanci, którzy wykonali znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej:🔹️ Małgorzata Balewska🔹️ Matylda Kamińska🔹️ Wiktor Rynkowski🔹️ Liwia Rynkowska🔹️ Bianka Kusińska
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
21Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w najmłodszej grupie odbyła się 22 października. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się zaproszeni goście. 👨👩👧👦 Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. 🎶💃📜 Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. 🌟
KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ
40III Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „Ojcu Świętemu zaśpiewajmy”
23 października 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się
III Gminny Konkurs Piosenki Religijnej z okazji XXIV Dnia Papieskiego!
W wydarzeniu wzięło udział aż 25 solistów z gminy Kurzętnik, którzy pięknie uczcili pamięć
naszego Papieża!
Wicedyrektor szkoły, p. Katarzyna Wyrostek, serdecznie powitała wszystkich uczestników
oraz ich rodziny, a także nauczycieli.
Jury w składzie:
p. Agnieszka Kasprzycka - dyrektor szkoły muzycznej w Nowym Mieście Lub.
ks. Wojciech Osicki - proboszcz parafii Mikołajki
p. Mariusz Brzezicki - instruktor i kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w
Kurzętniku przyznało następujące nagrody i wyróżnienia
Kategoria klas 0-II:
I miejsce: Zofia Kreńska - ZS im. W. Jagiełły w Kurzętniku
II miejsce: Małgorzata Balewska - SP im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach
III
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
22Dnia 21 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami, Pani Dyrektor Katarzyna Pukalska, Pani Wicedyrektor Katarzyna Wyrostek, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice pierwszoklasistów.
MAŁGOSIA NA PODIUM
Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica, Małgorzata Balewska z klasy IA, odniosła wspaniały sukces w XIV Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Szlakiem Niepodległości", który odbył się w minionym tygodniu w Morągu.
Małgosia swoim pięknym wykonaniem wyśpiewała zaszczytne 3. miejsce w kategorii klas I-III!
RATOWNIK MEDYCZNY W PRZEDSZKOLU
2415 października naszym gościem był Ratownik Medyczny, pan Sebastian Ossowski. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Sebastian zaprezentował dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień, wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
SUKCESY SKO-WICZÓW
Dnia 17 października trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w XXI Powiatowym Konkursie Plastycznym promującym działalność SKO i PKO, który odbył się w Tereszewie.
Tematem pracy plastycznej w kategorii klas I-II był:
„SKO-wski portfel”, w kategorii klas III- IV: „Co można oszczędzać?”, natomiast w kategorii klas V-VI ,,Plakat promujący działania SKO".
Logowanie
- liczba odwiedzin: 85692
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychOdwiedź szkołę na Facebook'u
Realizowane projekty i programy