• Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Część artystyczną z historycznym akcentem przygotowali uczniowie klasy VI z wychowawcą p. A. Maćkiewicz. Uroczystość uświetnił także występ chórku pod kierunkiem p. A. Lewickiej oraz odśpiewany przez całą społeczność szkolną przebój „Kocham Cię Polsko”. Doniosłości wydarzeniu nadały dekoracje oraz stroje nawiązujące do XVIII.
      • Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – międzynarodowe, ekologiczne święto. Tego dnia przypada też święto naszej szkoły – Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach. Z tej okazji 26 kwietnia w naszej placówce odbył się uroczysty apel, podczas którego przewodnicząca szkoły przywitała gości: gospodarza naszej gminy pana Adam Głowackiego, panią Arletę Orzepowską- przewodniczącą Rady Rodziców oraz panią Klaudię Złotowską, a także pan
      • W Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się Powiatowy Konkurs "Tradycje Wielkanocne".

        Organizacją konkursu zajęły się panie Ewa Zalewska i Dominika Śmiechowska- opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności działającej przy Szkole Podstawowej w Marzęcicach.
      • 15.03.2024r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Dobre wychowanie’’ przeznaczony dla uczniów klas I-III. Jego organizatorkami były panie Iwona Wiśniewska i Izabela Kłosowska. Jury w składzie: Eurydyka Nowicka - pracownik Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku, Patrycja Karczewska - pracownik Urzędu Gminy w Kurzętniku oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim pani Sylwia Żelazna, oceniało recytacj
      • W tym roku DZIEŃ KOBIET z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w stylu Barbie. Z tej okazji dziewczyny pojawiły się w szkole wystylizowane na wzór swoich ulubionych lalek. Było słodko, różowo i brokatowo, a na szkolnym korytarzu zagościły wszystkie odcienie różu .
      • 29 lutego 2024 roku w naszej szkole zorganizowany został II Powiatowy Konkurs „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI” dla uczniów klas IV –VI.

        Jego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim oraz Szkolna Kasa Oszczędności w Marzęcicach. Celem zmagań było między innymi promowanie wśród uczniów właściwych postaw bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych oraz prawidłowych zachowań wobec zagrożeń związanych z niewłaściwym korzysta
      • W ostatnich dniach grudnia nasza szkoła otrzymała dyplom potwierdzający udział Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach w programie „Bohateron”. Jako podziękowanie dotarła do nas również gra planszowa „Cenzura”. W październiku i listopadzie uczniowie klas VII i VIII brali udział w lekcjach historii, podczas których wykorzystywano materiały dydaktyczne związane z realizacją projektu „Bohateron”. Pani Izabela Ziółkowska- Balewska popro
      • Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dyplom za udział w akcji SZKOŁA PAMIĘTA
      • Szkoła Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach to miejsce szczególnie przyjazne środowisku. Już na samym wejściu do placówki wszystkich przybyłych gości, uczniów i pracowników szkoły wita codziennie niezwykła postać – ekoludek Florek. Jest to maskotka, która została zaprojektowana i wykonana przez panią Martę Światły Kowalską – nauczycielkę plastyki.
          • PRZEDSZKOLAKI W KINIE!

            Dnia 14 listopada 2023r. dzieci z grupy „Biedronki”, "Motylki", "Sówki" i „Pszczółki” wraz z wychowawczyniami i opiekunami były w kinie na filmie pt.: „Psi Patrol: Wielki Film”. Głównym celem i założeniem programowym wycieczki było kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

          • ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

            Uczniowie klas trzecich realizują projekt: „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jego celem jest zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania. Dzieci chętnie wypowiadają się na temat nawyków żywieniowych i ich poprawy. Zrealizowały już dwa zadania projektowe, które polegały na wspólnej analizie jedzonych przez nich posiłków na podstawie piramidy zdrowego odżywania oraz stworzenia klasowego katalogu zdrowych śniadań. Najlepszą pracę na ten temat w klasie III b wykonała Asia Kowalska, która otrzymała specjalną odznakę. Zaś klasowe katalogi pomysłów zdrowych śniadań zawisły na gazetce obu klas trzecich.

          • UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W GMINNEJ WIECZORNICY

            10.11.2023 roku w Gminnym Centrum Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się wieczornica zorganizowana z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to świetna okazja do zaprezentowania talentów naszych uczniów w corocznym Konkursie Recytatorskim "Drogi do Niepodległej", podczas którego wystąpili uczniowie z czterech szkół z gminy Kurzętnik. Konkurs, który rozwija przede wszystkim umiejętności interpretacyjne i kulturę słowa, miał formę prezentacji utworu poetyckiego o tematyce niepodległościowej.

          • OTRZYMALIŚMY CERTYFIKATY

            Dnia 8 listopada 2023 roku pani wicedyrektor Katarzyna Wyrostek odebrała Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo oraz Certyfikat Szkoły Wiernej Dziedzictwu. Serdecznie dziękujemy koordynatorom: pani Magdalenie Mickiewicz, pani Annie Lewickiej i pani Annie Maćkiewicz, społeczności szkolnej oraz rodzicom za współpracę i zaangażowanie.

          • BIEGI NIEPODLEGŁOŚCIOWE

            Tradycyjnie 11 listopada uczniowie i nauczyciele uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w Biegach Niepodległościowych. W tym roku odbyły się one na nowomiejskim rynku.

            Dziękujemy uczniom za udział i ich rodzicom za pomoc i zaangażowanie

          • UCZCILIŚMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

            W piątek, 11 listopada 2023 roku, świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W przededniu Święta Niepodległości, na uroczystej akademii, zgromadzili się zaproszeni goście: gospodarz gminy Kurzętnik pan Piotr Piątek, przedstawicielki Rady Rodziców panie Klaudia Złotowska i Iwona Kowalewska, pani dyrektor Katarzyna Pukalska oraz pani wicedyrektor Katarzyna Wyrostek oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby radośnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. W ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” uroczystość rozpoczęto o godzinie 11.11 odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie klasy V, soliści oraz chórek szkolny przedstawili montaż słowno-muzyczny "Pociąg do wolności". Wiele emocji wzbudził też występ taneczny uczniów klasy II. Była to pięknie opowiedziana i wyśpiewana lekcja historii Polski, patriotyz

          • PODZIĘKOWANIE

            Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Pary Prezydenckiej - Pani Agaty Kornhauser-Dudy i Pana Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SKO

            Opiekunki SKO p. Ewa Zalewska i p. Dominika Śmiechowska wyłoniły zwycięzców konkursu „Październik miesiącem oszczędzania”. W ciągu minionego miesiąca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach przynosili swoje oszczędności i wpłacali na książeczkę SKO. Wielu
            z nich dokonywało wpłat często, a niektórzy nawet codziennie. Podczas apelu z udziałem pani dyrektor Katarzyny Pukalskiej, który odbył się 8 listopada 2023 roku, przyznano nagrody i wręczono dyplomy.

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U PRZEDSZKOLAKÓW

            Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola, przebrane za swoje ulubione bajkowe postacie, wzięły udział w niezwykłym balu. Celem tego święta jest popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bohaterów i tytuły utworów, z których pochodzą. Układały też puzzle, odgadywały zagadki z wykorzystaniem kart i latarki, kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Dzieci miały przyjemność obejrzeć teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu uczniów klasy drugiej pt.: „Trzy świnki.” Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był też doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształtują bowiem u nich odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownict

          • ZAPALILIŚMY ZNICZ PAMIĘCI …

            Włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt.: „Szkoła pamięta” przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z nauczycielami odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi oraz odwiedzili groby zmarłych pracowników naszej szkoły.

          • O DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W PRZEDSZKOLU

            Nasza szkoła bierze udział w projekcie ministerialnym Szkoła Pamięta. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję na zajęciach porozmawiać o tym jednym z najbardziej refleksyjnych dni w roku – dniu Wszystkich Świętych. Przedszkolaki oglądały filmiki edukacyjne, dyskutowały o potrzebie pamięci oraz o znaczeniu światła pochodzącego z palącego się znicza, który stanowi wyraz wieczności, a także bliskości oraz troski o zmarłych bliskich. Dzieci wykonały także prace plastyczne – znicze, aby pamiętać o bliskich, których już z nami nie ma…

          • BIJEMY REKORD

            W październiku odbywa się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i w ramach tego wydarzenia 30 października nasza szkoła brała udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie.

            Starsi i młodsi uczniowie pokazali, że chętnie czytają książki podczas przerw. Dla uczestników przygotowano zakładki do książek, które mogą sami pokolorować i ozdobić.

          • KOLEJNE ZADANIA PROJEKTOWE KLASY II

            W ostatnie dni października uczniowie klasy II zrealizowali dwa zadania projektowe. "Oswoili zebrę", odbywając wycieczkę, mającą na celu utrwalenie przepisów drogowych dotyczących w szczególności bezpiecznego poruszania się po ulicach i przekraczania ich w miejscach do tego wyznaczonych. Niezwykle interesujące okazało się też zadanie drugie - "Z mapą w drogę". Drugoklasiści, kierując się punktami zaznaczonymi na mapie, odnaleźli miejsca użyteczności publicznej oraz zabytkowe budynki. Dzieci zobaczyły dawny budynek szkoły w Marzęcicach, agencję pocztową oraz odwiedziły miejsce, gdzie kiedyś we wsi znajdował się wiatrak. Ciekawą historię "marzęcickiego wiatraka" przybliżył dzieciom pan Adam Kopiczyński, za co serdecznie dziękujemy.

    • Partnerzy

    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • liczba odwiedzin: 46980
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 19.05.2024
    •  

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Odwiedź szkołę na     Facebook'u

    • Odwiedź szkolny blog

    • Realizowane projekty i programy